İmplant Nedir? İmplant Tedavisi Bergama

Sr DentalModern diş hekimliğinde kullanılmakta olan implant, eksik dişlerin tedavisinde, çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidaların genel adıdır. Halk arasında implant olarak bilinen hali ise, bu titanyum vidaların üzerine zirkonyum gibi çeşitli materyallerden oluşan diş protezinin yerleştirilmesiyle eksik dişlerin yerinin doldurulması işlemidir.

İmplant tedavisinin tercih edilmesini sağlayan en önemli avantajı ise komşu dişlerde herhangi bir hasara yol açmadan gerçekleştirilmesidir.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant tedavisi; 18 yaşını doldurmuş erişkin bireylerde, çene ve yüz gelişimini tamamlamış kişilerde gerçekleştirilir.

İmplant tedavisi gerçekleştirilecek hastada muayene esnasında çene yapısının implant için uygun olup olmadığı çekilen röntgen ile tespit edilir. Bununla birlikte hastada şeker hastalığı izleniyorsa diyabetin kontrol altına alınması beklenir. Kemik erimesi durumu söz konusuysa uygun tedavinin gerçekleştirilmesi sonrası implant tedavisine başlanabilir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İzmir SR Dental Bergama Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde gerçekleştirilen implant tedavisi, 3 ila 9 ay arasında gerçekleşmektedir. İmplant tedavisinin süresi hastadan hastaya değişkenlik göstermektedir.

İki aşamadan oluşan implant tedavisinin ilk aşamasında tedavi planlanarak çene kemiğine yerleştirilecek vida sayısı belirlenir ve ölçümler yapılır. İmplantın yerleştirilmesi sonrasında çene kemiğine adaptasyonu yani kaynaşması beklenir. Süreyi belirleyen kısımlardan biri bu noktadır.

Yerleştirilen implantın çene kemiğiyle kaynaşma süresi kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Bu süre içerisinde implant üzerine yerleştirilecek diş protezleri hazırlanarak protezlerin yerleştirilmesine başlanır. Diş protezlerinin yerleştirilmesi yaklaşık 4-5 dakika süren bir işlemdir. Bu işlem 1 veya 2 seans içinde tamamlanır

İmplant Nedir? İmplant Tedavisi Bergama

İmplant Tedavisi Acı Verir Mi?

Eksik dişlerin tamamlanması amacıyla, çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalar yardımıyla gerçekleştirilen implant tedavisi sırasında hastaya az miktarda anestezi uygulanır. Bu uygulanan anestezi tedavinin daha konforlu ve minimum acıyla gerçekleşmesini sağlar.

İzmir İmplant Tedavisi

SR Dental Bergama Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği İzmir, implant tedavisi, genel ağız ve diş sağlığı, ortodonti tedavisi, 20’lik diş çekimi, zirkonyum uygulaması, gülüş estetiği gibi pek çok alanda hastalarına hizmet veren bir ağız ve diş sağlığı polikliniğidir. Yalnızca İzmir ili değil, Ege Bölgesi ve çevre illerden de hasta kabul ederek tedavilerini gerçekleştirmektedir.

Diş Teli (Ortodonti) Tedavisi Bergama

Diş diziliminde bozukluk ve çapraşıklık olan hastalarda dizilimi düzelterek çapraşıklıkları gidermek, görünümü düzgünleştirmek amacıyla gerçekleştirilen ortodonti tedavisi, Sr Dental Bergama Ağız ve Diş Sağlığı Polikiniği’nde çocuk ve yetişkin hastalara uygulanmaktadır.

Invisalign yani şeffaf plaklar ile gerçekleştirilen ortodonti tedavisinde, özellikle diş teli takmak istemeyen yetişkin hastalarda, diş çapraşıklıklarını ortadan kaldırmak amacıyla şeffaf plaklar yardımıyla tedavi sürdürülür. Invisalign uygulamasında bu sayede daha estetik bir görünüm elde edilirken hastanın ortodonti tedavisi gördüğü fark edilmemektedir.

Invisalign yani şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi, klasik diş teli kullanılarak gerçekleştirilen ortodonti tedavisinden uygulanış biçimi olarak ayrılırken aynı sonucu sağlamaktadır.

İmplant Geri Çıkarılabilir Mi?

İmplant tedavisi gerçekleştirilecek hastaların aklında kalan sorulardan olan implant tutmazsa ne olur, implant yerinden çıktı ne yapabilirim, implant düşerse ne yapmalıyım başlıklarını ele alalım.

Öncelikle diş hekimlerinin sıklıkla tercih ettiği implant tedavisinde, hastaya bağlı veya diğer nedenlerden ötürü aksama yaşanabileceğini unutmamak gerek.

İmplantın yerinden oynaması, çene kemiğine tam oturmaması, enfeksiyon gibi çeşitli durumlarda hasta hemen diş hekimine başvurmalıdır. Muayene sonrası diş hekimi tarafından çene röntgeni çekilerek problemin kaynağı saptanır.

İmplant tedavisi sonrası hastaların diş hekiminin talimatlarına uyması ve kontrollerini aksatmaması tedavinin başarıya ulaşmasında önemli etkenlerdendir.

İmplant Tedavisi Fiyatları

Gülüşünüzü, çiğneme fonksiyonlarınızı iyileştiren implant tedavisi, doğal dişlere en yakın görünümü ve çiğneme fonksiyonunu sağlaması sebebiyle yaşam kalitenizi de arttırmaktadır.

Eksik diş tedavisi için diş hekimine başvuracak hastaların implant tedavisi fiyatları en çok aklına takılan sorulardan biridir. Implant tedavisi fiyatları, tedavi sürecine, kullanılan materyalin markasına ve gerçekleştirilecek diğer tedavilere göre değişkenlik göstermektedir.

İzmir implant tedavisi fiyatları, uygulanacak implant sayısına, hasta çene kemiğinde yetersizlik söz konusuyla çene grefti uygulaması ile güçlendirme yapılması ve implant tedavisi sürecinde gerçekleştirilen diğer tedavilere göre değişkenlik göstermektedir.

İmplant tedavisinde hekimin aldığı eğitim ve tecrübesi, tedavinin hastaya en uygun şekilde planlanmış olması oldukça önemlidir.

İmplant Tedavisi Pahalı Mıdır?

İmplant tedavisi pahalı mıdır veya implant tedavisi pahalı bir tedavi mi, soruları diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardandır. Diğer protez tedavilerine göre daha pahalı gibi görünse de implant tedavisinin uzun ömürlü olması, sağladığı konfor ve rahatlık göz önünde bulundurulduğunda tedavi maliyeti düşük bir tutar olarak ortaya çıkacaktır.

Günlük yaşam konforunu arttıran ve hastanın daha özgüvenli bir gülüşe sahip olmasını sağlayan implant tedavisi, İzmir SR Dental Bergama’da uzman hekim kadromuzla, titizlikle gerçekleştirilirken, hastaya özel planlanmaktadır.

İletişim

Ertuğrul Mahallesi
Böblingen Caddesi
No: 63/B Bergama / İzmir
09:00 - 19:00
0232 631 06 15
0544 472 85 01